PERSKINDOL
Produkt chwilowo niedostępny

MEDFUTURE Ksylitol fiński 250g

Cena: 16,99 pln
Opis produktu
Ksylitol to biała, krystaliczna substancja, która z powodzeniem zastępuje zwykły cukier w codziennej diecie. W przeciwieństwie do glukozy, fruktozy, sacharozy i laktozy nie fermentuje w przewodzie pokarmowym, lecz jest powoli przetwarzany z minimalnym udziałem insuliny. Jego indeks glikemiczny (GI8) jest ponad 14-krotnie niższy niż w przypadku cukru.

W postaci naturalnej Ksylitol występuje powszechnie, lecz w niewielkich ilościach. Ksylitol wytwarza się naturalnie w ludzkim organizmie podczas procesów trawienia. Można go również znaleźć m.in. w owocach, jagodach, grzybach, warzywach, twardym drewnie (szczególnie brzozowym - Finowie nazywają go "brzozowym cukrem") i kolbach kukurydzy.


Zastosowanie: polecany jako zamiennik cukru w codziennej diecie. Z uwagi na niski indeks glikemiczny oraz kaloryczność zalecany cukrzykom oraz osobom stosującym diety odchudzające.


Właściwości i działanie:
  • zmniejsza łaknienie na słodycze,

  • redukuje wydzielanie insuliny, przeciwdziałając otyłości,

  • wspomaga mineralizację (przyswajanie wapnia przez kości),

  • przeciwdziała próchnicy, wzmacnia szkliwo, chroni dziąsła,

  • mzmacnia układ immunologiczny,

  • ma działanie bakteriobójcze, stabilizuje równowagę zasadowo-kwasową, hamuje rozwój grzybicy i drożdżaków,


Zalecane spożycie: max. do 40 g dziennie.

Uwaga: Nie należy podawać dzieciom poniżej 3-go roku życia. Nie wolno podawać ksylitolu zwierzętom. Spożycie ksyliotolu w nadmiernych ilościach przez człowieka może spowodować efekt przeczyszczający.

Ksylitol można stosować podczas pieczenia czy gotowania. Produkt nie fermentuje, nie ulega karmelizacji.

Produkt jest wolny od GMO, jest bezglutenowy i nie zawiera alergenów .

Poświadczenie legalnej działalności

Warto wiedzieć

Jeśli czegoś szukasz  ???
Drogi Kliencie, jeśli w naszej ofercie nie znalazłeś szukanego preparatu napisz do nas. Postaramy się znaleźć go dla Ciebie oraz zapewnić dostępność tego preparatu w naszej Aptece. Oferta leków, parafarmaceutyków, suplementów diety i dermokosmetyków jest bardzo szeroka. Z czasem postaramy się mieć je w bieżącej ofercie!
Nr konta: 89 84350004 0000 0003 1974 0002
Wysyłamy zamówiony towar w ciągu 48h od zaksięgowania wpłaty!!! Szybka i bezpieczna przesyłka dzięki współpracy z najlepszymi firmami kurierskimi na rynku.

Warunkiem szybkiej wysyłki jest dostępność produktów w magazynie i hurtowniach - prosimy o kontakt w sprawie dostępności preparatów.
strony internetowe: aptus.pl
Mój koszyk: 0,00 pln (0 szt.)
DolarEuropln